Jacek WIOSNA Stryczek

Jacek WIOSNA Stryczek

DAC-Jacek-Wiosna_Stryczek

Jacek WIOSNA Stryczek – Prezes i założyciel Stowarzyszenia WIOSNA – jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce, przywódca ogólnopolskich programów pomocowych – SZLACHETNEJ PACZKI[1] i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI[2], publicysta biznesowy, autor bestselleru „Pieniądze”, PR-owiec i happener, wieloletni duszpasterz akademicki.

Pasjonat pracy ze społecznie wykluczonymi i promotor mądrej pomocy – przemyślanej, zindywidualizowanej, a przez to skutecznej. Bo – jak twierdzi – „w pomaganiu nie chodzi o to, aby dawać rybę, ani nawet wędkę, ale zaszczepić w człowieku mentalność wędkarza. Człowiek, który nie ma mentalności wędkarza, sprzeda wędkę i kupi rybę. A ten, kto ją ma, zrobi wędkę nawet z patyka”.

Ekspert od pomnażania pieniędzy. Otwarcie mówi o sobie, że kocha bogatych (tak, że oni kochają biednych) i wie, jak odnieść finansowy sukces. W swoim duchowo-biznesowym poradniku, pt. „Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu” przekonuje, że każdy może być milionerem, a każdy milioner – dobrym chrześcijaninem.

Przewodzi Wspólnocie Indywidualności Otwartych, Męskiej Stronie Rzeczywistości oraz Perle Kobiecości. Wraz z narzeczonymi obiera „Kurs na miłość”, przygotowując pary do sakramentu małżeństwa. Jest pomysłodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, polegającej na nocnym przejściu ponad czterdziestokilometrowej trasy.

Profesjonalny mówca znany ze swojej skuteczności retorycznej, promotor i adept studiów CSR, pomysłodawca takich happeningów, jak np. postawienie konfesjonału przed Galerią Krakowską albo posypywanie popiołem głów kierowców w Środę Popielcową. Publikuje jako felietonista, m.in. w Dzienniku Polskim, prowadzi własnego vloga i bloga. Jest popularyzatorem niekonwencjonalnych i multimedialnych kazań.

Wielokrotnie wyróżniany za swą działalność społeczną i charytatywną. Laureat Nagrody Gentlemana   Roku 2015, Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta oraz Nagrody im. Władysława Stasiaka przyznawanej przez NIK, Społecznik Roku tygodnika Newsweek. Uznany za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie przez Magazyn Champion.

********************************************

Ksiądz Jacek Stryczek ukończył wibroakustykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1988-1993 studiował na Papieskiej Akademii Teologicznej. Od 1995 roku jest duszpasterzem akademickim. Od 2007 jest duszpasterzem ludzi biznesu, dla których obecnie w każdą niedzielę o 20:00 odprawia mszę św. w kościele św. Józefa na Rynku Podgórskim w Krakowie.

https://www.facebook.com/jacekwiosna.stryczek

https://www.szlachetnapaczka.pl/jacek-stryczek

 

[1] SZLACHETNA PACZKA ma już prawie piętnaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana
w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego, prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś Prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy setki tysięcy osób: wolontariuszy, darczyńców, dobroczyńców i rodziny w potrzebie. W 2015 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 20 771 rodzin w całej Polsce, łącząc w mądrej pomocy blisko milion Polaków: Darczyńców, SuperW, Dobroczyńców, członków rodzin w potrzebie oraz wszystkich osób, które włączyły się w działania Paczki.

[2] AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to program ogólnopolski, który pomaga dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które mimo młodego wieku mają za sobą trudne historie i które potrzebują nie tyle rzeczy, co drugiego człowieka. Kogoś, kto w nie uwierzy i nauczy wygrywać. Dzięki systemowi motywatorów zmiany i całorocznej opiece wolontariusza-tutora, dzieci dowiadują się, że są ważne i wyjątkowe. To właśnie w AKADEMII dzieci dostrzegają swoje sukcesy: „zgłosiłem się po raz pierwszy do tablicy”, „dostałam 4+ z dyktanda”, „znam wszystkie planety Układu Słonecznego”.

 Studiuj coaching